Etapy montażu fontanny z basenem

Na pocz±tek trzeba wybrać miejsce, gdzie ma stać fontanna. Centralnie na ¶rodku wyprowadzić peszel z przewodem 3x 1,5mm do zasilania pompy (230V) ok 50cm ponad poziom wylewki.

 

 

W danym miejscu trzeba wybrać trochę ziemi (jeżeli fontanna ma być na równi z trawnikiem).
¶rednica wylewki uzależniona od wielkości fontanny (patrz wymiary danej fontanny). Do wyznaczenie idealnego koła możemy posłużyć się panelem PCV i zabezpieczyć go od zawnętrznej strony koła palikami nabijanymi co ok 30cm. Przygotowane miejsce zalewamy betonem B25, pamietając aby zazbroić wylewkę wg uznania.

*jeżeli fontanna ma być wyżej niż trawnik, wystarczy zebrać trawę z korzeniami.
Można także wyznaczyć kwadrat, okragła fontanna na kwadratowej podstawie również prezentuje się efektownie.

 

Na przygotowanej wylewce najpierw ustawiamy otrzymane obrzeże w równym kole. Później odpowiednio po kolei przyklejamy elementy.
Stosujemy do tego wysokoelastyczny klej do płytek.
Na ¶rodku murujemy podstawę pod fontannę (schowek na pompę). Taki, aby noga fontanny stanęła stabilnie i nie wystawała poza postument, możemy do tego użyć bloczek betonowy fundamentowy. Wysokość schowka nie wyższa niż wysokość obrzeża basenu.

 

Po zaschnięciu kleju malujemy elementy, na zewn±trz farb± doł±czon± do zestawu, a w ¶rodku farb± do basenów w dowolnym kolorze dostepn± na rynku.

 

Do postumentu wkładamy pompę i za momoca złaczek elektrycznych podłaczamy ja do zasilania 230v (pamiętaj aby połaczenie było poza woda)
a na króciec przy pompie nakładamy węża ogrodowego o ¶rednicy odpowiadajacej ¶rednicy króćca.

 

Na schowek przyklejamy nogę fontanny.

 

Na nogę montujemy najwieksz± misę z zestawu na klej którego użyliśmy do montowania basenu, pamiętaj±c o jej wypoziomowaniu, aby w momencie uruchomienia fontanny woda przelewała się równomiernie ze wszystkich stron.
Kleju używamy mało aby nie ubrudzić kolejnych elementów fontanny, jeżeli już do tego dojdzie szybko zmyć klej wilgotna ¶ciereczk±.
Składamy fontannę od dołu. Montuj±c kolejno na przemian: misa, ł±cznik.

 

I kolejna misa w poziomie.

 

 

 

Na samej górze montujemy zakończenie fontanny. Węża ogrodowego wystawiamy 1-2cm powyżej otworu i zaklejamy różnicę ¶rednicy otworu w figurce w danym wężem ogrodowym, tak aby wypchnięta przez pompę woda przelewała się po figurce, a nie cofała się do ¶rodka.

 

W razie problemów proszę dzwonić. POMOŻEMY 605-443-112
Na wszystkie państwa sugestie co do ulepszenia sposobu montażu jesteśmy otwarci i będzie nam miło wprowadzać je w życie oraz informować o nich naszych przyszłych klientów.